جمعه 1 تير 1397 - 07 شوال 1439
 منوی اصلی
 
تاریخ : چهارشنبه 5 آبان 1395     |     کد : 30

آب رودخانه ارس، آلوده نیست

آب رودخانه ارس، آلوده نیست

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریزمعاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی دکتر شبستری در جمع مدعوین سی امین جلسه کارگروه سلامت وامنیت غذایی استان با بیان اینکه طبق نمونه گیری‌های به عمل آمده و شواهدی که در دسترس است، آب ارس آلوده نیست، گفت:هیچ گونه نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

سعید شبستری خیابانی در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان با اشاره به اخباری مبنی بر آلودگی آب رودخانه ارس اظهار کرد: در ارتباط با این موضوع، از سال 92 پیگیر قضیه هستیم و به دلیل وجود اخبار ضد و نقیض، اقدامات لازم را در این خصوص انجام داده ایم.

وی افزود: پسابی از کارخانجات ارمنستان وارد ارس می شود ولی پس از انجام آزمایش و نمونه گیری های لازم توسط شرکت آب منطقه ای استان، آلوده بودن آب رودخانه ارس تکذیب شد.

وی اظهار کرد: پساب های ورودی به ارس در دراز مدت ممکن است باعث ته نشین شدن برخی رسوبات در کف رودخانه و ایجاد مشکلات زیست محیطی شود که باید اقدامات و هماهنگی های لازم در راستای رفع کامل این موضوع اتخاذ شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین عنوان کرد: از ماهی‌های ارس نیز اقدام به نمونه گیری شده و هیچ گونه فلز سنگین در آن ها مشاهده نشده است.

شبستری با بیان اینکه سلامت مردم، یکی از مهم ترین اولویت‌های ماست، اظهار کرد: در ارتباط با ته نشین شدن پساب کارخانجات در ارس باید اقدامات لازم را انجام داد تا از بروز هرگونه خطرات زیست محیطی در آینده جلوگیری شود.

وی ابراز کرد: کارهای تکمیلی در جهت پایش رودخانه و مانتیورینگ آب رودخانه ارس در حال انجام است.نوشته شده در   چهارشنبه 5 آبان 1395  ساعت  09:29   توسط   آمنه سلیمی   
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :